Przejdź do treści
Home | Sprzedaż na Wayfair i Walmart w USA

Sprzedaż na Wayfair i Walmart w USA

  Sprzedaż  internetowa na platformie Amazon.com jest najbardziej znanym marketplace na rynku amerykańskim. Nic dziwnego gdy co miesiąc platformę amazon.com odwiedza ponad 2 miliardy użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Pomimo tego pewna grupa sprzedawców internetowych unika całościowej sprzedaży na amazon.com i budując własną sprzedaż internetową, własne sklepy internetowe, a także sprzedają produkty na innych platformach/marketplace w USA. Czy warto prowadzić sprzedaż internetową w Stanach Zjednoczonych poza Amazon.com ? Oto podstawowe statystyki dotyczące sprzedaży na innych amerykańskich marketplace.

  Sprzedaż na platformie Walmart

  Walmart.com staje się poważnym konkurentem dla amazon.com. Poza ciągle rozrastająca się platforma sprzedaży, za prowadzeniem sprzedaży na platformie walmart przemawiają następujące fakty:

  • Ponad 4 tysiące fizycznych sklepów w USA.
  • Ponad 200 center dystrybucyjnych na terenie Stanów Zjednoczonych.
  • Brak ograniczeń w magazynowaniu produktów.

   

  W celu otwarcia sprzedaży produktów na Walmart sprzedawca musi przejść przez proces rejestracyjny. Podczas rejestracji sprzedawca internetowy będzie musiał między innymi przedstawić:

  • Identyfikator podatkowy działalności gospodarczej w USA,
  • Dokumentacje weryfikująca adres firmy w USA, a także
  • Informacje dotyczące magazynu lub dostawy 3PL na terenie Stanów Zjednoczonych.
  • Politykę prywatności na rynku USA.

  Po dostarczeniu wymaganych informacji, w przeciągu paru tygodni firma Walmart podejmuje decyzje o zatwierdzeniu nowego sprzedawcy na platformie walmart.com lub żąda dostarczenia dodatkowych informacji.

  Sprzedaż na wayfair.com

  Polscy producenci mebli powinni rozważyć prowadzenie sprzedaży na wayfair.com w USA. Ponad 15% mebli sprzedawanych w USA jest sprzedawane przez portal internetowe. Wayfair.com i Amazon.com sprzedają ponad 60% wszystkich mebli oferowanych online na rynku amerykańskim. W 2019 roku sprzedaż mebli na rynku USA wynosiła ponad 40 miliardow dolarów.

  Jak zagraniczne podmioty mogą rozpocząć sprzedaż na Wayfair w Stanach Zjednoczonych? W celu otwarcia rachunku sprzedawcy na portalu Wayfair.com, sprzedawca będzie musiał dostarczyć następujące dane i informacje: