Przejdź do treści
Home | Jak sprzedawać na amazon com

Jak sprzedawać na amazon com

    Profesjonalne rozpoczęcie sprzedaży internetowej na Amazon com w USA nie polega na klikniecie koncie paru przycisków na platformie sprzedażowej amazon. Zagraniczny podmiot rozpoczynający sprzedaż internetowa  na Amazon USA, powinien założyć, że wprowadza produkt na nowy rynek, co wymaga dostosowania produktu do wymogów prawa amerykańskiego i prowadzenie sprzedaży internetowej zgodnie z warunki sprzedaży na platformie Amazon.

    Niedostosowanie produktu do wymogów amerykańskich może być kosztownym błędem dla zagranicznego sprzedawcy na amazon com. Nie tylko firma Amazon w USA może zabronić sprzedaży nowego produktu, niezgodnego z regulaminem sprzedaży na amazon lub regulacjami prawnymi w USA. Wprowadzenie niebezpiecznego produktu na rynek Stanów Zjednoczonych może zakończyć się odpowiedzialnością cywilna, która osobiście może ponieść sprzedawca prowadzący sprzedaż na amazon com. Więcej informacji na ten temat.

    Prowadzenie sprzedaży internetowej do konsumentów w Stanach Zjednoczonych na amazon com, wiąże się z kwestią podatki w USA. Zagraniczny sprzedawca generujący dochód z rynku amerykańskiego, sprzedający na amazon.com, jest zobowiązany miedz innymi do rozliczania się z generowanego dochodu w stanowych urzędach podatkowych, a także odprowadzania i rozliczania się z podatków sales tax. Za ogólną zasadę warto przyjąć, iż jeżeli zagraniczny podmiot sprzedaje więcej niż 200 produktów rocznie lub generuje dochód powyżej 200 tysięcy dolarów w jednym z amerykańskich stanów, sprzedawca będzie  odpowiedzialny za rozwiązanie kwestii sales tax w takim stanie. Więcej informacji na temat VAT w USA .