Przejdź do treści
Home | Wysyłka do Amazon FBA w USA

Wysyłka do Amazon FBA w USA

  Sprzedaż na Amazon USA jest bardzo kuszącym kanałem sprzedaży dla wielu polskich producentów. Dlaczego? Ponieważ sprzedaż internetowa na Amazon.com można porównać do sprzedaży przez jeden olbrzymi sklep detaliczny, do którego 24 godzin na dobę przychodzi ponad 200 milionów potencjalnych amerykańskich konsumentów. Tutaj warto dodać inny ciekawy fakt ponad 150 milionow amerykanów posiada członkostwo amazon prime co zachęca ich do robienia zakupów na amazon.com ze względu pozwala darmowe przesyłki na terenie Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo przeciętny właściciel konta prime wydaje ponad 1800 dolarów rocznie na kupowanie produktów na Amazon.com.

  wysylka do amazon fba w usa
  Wysyłka Amazon USA

  Sprzedaż na Amazon i wysyłka towaru do USA

  Potencjał na zbudowanie poważnej sprzedaży internetowej na rynku USA jest olbrzymi. Polski sprzedawca internetowy, który chcą prowadzić poważną sprzedaż na Amazon USA musi rozwiązać parę kwestii specyficznych dla rynku USA. Jedną z nich jest sprawna dostarczenie oferowanych produktów do Stanów Zjednoczonych, do Amazon FBA. Jakie opcje logistyczne posiada polski sprzedawca internetowy na Amazon.com? Polski sprzedawca na Amazon.com może wysłać towar, który będzie sprzedawany w USA do własnego magazynu na terenie USA lub do centrum dystrybucji Amazon, tzw. “Amazon FBA”.
  Opcja wysyłki towaru z własnego magazynu w USA jest raczej prosta, ale mało popularna. Tutaj warto zaznaczyć, iż na wiosnę 2020 roku sprzedawcy Amazon posiadający towar we własnych magazynach poza Amazon uzyskali olbrzymią przewagę  nad sprzedawcami Amazon korzystającymi z Amazon FBA.  W czasie wiosny Amazon zablokował wysyłki towarów sprzedawców zewnętrznych korzystających z magazynów Amazon FBA. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmem własnej powierzchni magazynowej w USA napisz do nas.

  Rozważmy drugą opcję, gdzie produkt oferowany na amazon.com będzie wysłany z Polski do USA, a następnie dostarczony do magazynu obsługiwanego przez Amazon, Amazon FBA lub tzw. “fulfillment by Amazon.

  Jak działa Amazon FBA

  Typowe korzystanie z usług Amazon FBA w USA wygląda następująco. Polski sprzedawca na Amazon.com wysyła towar do USA  do wskazanego magazynu firmy Amazon na terenie Stanów Zjednoczonych. Z takiego magazynu Amazon w USA, na przykład Amazon #1, produkty mogą być rozprowadzany przez firmę Amazon do innych magazynów Amazon FBA, na przykład magazyn #10, #2, #34 itp., które są rozmieszczone na terenie prawie całych Stanów Zjednoczonych.

  Amazon FBA USA
  Amazon FBA USA

  Warto zaznaczyć, że w 2022 roku firma Amazon posiada 110 center wysyłkowych, Amazon FBA, fullifliment centers. Dlaczego jest to tak istotna informacja dla zagranicznego sprzedawcy na Amazon.com korzystającego z serwisu Amazon FBA? Ponieważ magazynowanie produktów oferowanych przez amazon.com w więcej niż w jednym amerykańskim stanie może kreować więź podatkowa, tzw. “nexus”, i narzucać na polskiego sprzedawcę na amazon.com obowiązki raportowania, naliczania i rozliczania się z podatków stanowych. Więcej informacji o kwestii więzi podatkowej i stanowych obowiązkach podatkowych znajdziesz tutaj.

  Jak działa Amazon FBA? Sprzedawanie w modelu biznesowym opartym na Amazon FBA, oznacz iż w momencie, gdy konsument w USA dokona zakupu na stronie Amazon.com, wybrany magazyn Amazon zorganizują przesyłkę końcową sprzedanego produktu do klienta w USA i pobierze opłaty za wykonaną usługę logistyczną. Brzmi jasno i prosto. Tutaj wkraczamy w następną ważną kwestię biznesową, która powinna być przemyślana przez każdego sprzedawcę na Amazon.com.

  Jakiego rodzaju opłaty będzie pobierać firma Amazon za obsługę logistyczną w USA, czyli za przesyłanie produktu do amerykańskiego konsumenta? Koszt usług logistycznych naliczanych przez Amazon FBA sprzedawca Amazon może oszacować używając link: http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/?nodeId=200242660. Kwestia opłat za wysyłki przez Amazon FBA, jest istotna w trakcie przygotowania strategii sprzedaży internetowej do USA. Każdy poważny sprzedawca na Amazon.com powinien przygotować wstępne zestawienie jak będą wyglądać opląty logistyczne Amazon przy zestawieniu z marżami produktów sprzedawanych na amazon.com. Sprzedaż produktów nisko marżowych na Amazon.com będzie równoznaczne z wypracowaniem zerowego zysku. Stad, nie warto spieszyć się ze sprzedażą pierwszego lepszego produktu na amazon.com jeżeli polski produkt nie jest produktem wysoką marżowym.

  Amazon FBA jako opcja wysyłkowa nie dla wszystkich sprzedawców

  Reasumując, zanim rozpoczniesz sprzedaż na Amazon.com, używając Amazon FBA, warto dobrze przeanalizować koszty wysyłki towaru i zestawić koszt z marżą produktu oferowanego na Amazon USA, a także pamiętać, iż towar magazynowany w Amazon FBA może zaginać lub zostać zablokowany podczas okresu walki z COVID-19.

  Głębszą dyskusję o naliczaniu i pobieraniu podatków stanowych w US, “sales tax usa”, związanych z prowadzeniem sprzedaży na Amazon.com znajdziesz tutaj.