Przejdź do treści
Home | Na co zwrócić uwagę wynajmując biuro w USA

Na co zwrócić uwagę wynajmując biuro w USA

  Wynajem biura w Nowym Jorku, a szczególnie na Manhattanie, jest na pewno bardzo prestiżowym ruchem dla wielu firm z Europy. Wyobraźmy sobie firmę polską, która przenosi działalność do USA i otwiera biuro spółki w USA na ulicy Broadway lub Wall Street w NYC- pojęcie brzmi globalnie, nawet gdy firm z Polski nie sprzedała jeszcze ani jednego produktu na rynku USA. Czy jednak na pewno znamy realia rynku amerykańskiego i prawdziwy koszt związany ze znalezieniem, otworzeniem i utrzymaniem biura firmy w Nowym Jorku?  Spróbuje wstępnie określić lokalne realia związane z wynajmem biura w USA podczas pierwszego roku.

  Wynajem biura w Nowym Jorku

  Zakładam ze opłaty pobierane przez agencje nieruchomości za znalezienie biura w NYC zapłaci właściciel budynku. Następnie przyjąłem założenie, że na początku firma z Polski rozważa wynajem biura o powierzchni użytkowej około 1 000 stóp kwadratowych (niecałe 100 m2), które wystarczy na przyjazne miejsce do pracy dla paru pracowników amerykańskich i małą salkę konferencyjną. Koszt wynajmu biura w NYC zależy od dzielnicy, standardu biuro itp. i będzie wahać się od 30 do 80 dolarów za stopę kwadratową rocznie. Tutaj kalkulacja kosztów wynajmu biura w USA jest prosta. Przyjmując średnią cenę wynajmu 65 dolarów za stopę (65,000 USD rocznie), czyli będzie to wydatek około 5400 dolarów miesięcznie. Niestety dochodzą dalsze praktyczne koszty związane z posiadaniem biura w NYC. Załóżmy ze Polska spółka będzie zatrudniać dwóch amerykańskich przedstawicieli handlowych, tzw. „sales reps”, którzy będą jeździć po całych Stanach Zjednoczonych, szukając zleceń dla Polskiej firmy i którzy od czasu do czasu będą przyjeżdżać na spotkania do naszego nowojorskiego biura. Jakie będą koszty związane z przyjazdem każdego sprzedawcy do Twojego biura w Nowym Jorku tylko 2 razy w miesiącu na 2 dni?

   

  • Koszt związany z przejazdem samochodowym na Manhattan to minimalnie użycie jednego tunelu lub mostu, który kosztuje około 20 dolarów.
  • Koszt parkowanie samochodu na Manhattanie to około 50 dolarów dziennie.
  • Nocleg w przeciętnym nowojorskim hotelu to min. 200 dolarów za noc.
  • Koszt wyżywienia w nowojorskich restauracjach – 25% większy od średniej krajowej w USA.

  Przyjazd jednego sprzedawcy do biura na dwa dni (jedna noc) to koszt: $20 + ($50×2 dni)+ $200 + $150 (2 dni wyżywienia)= $470. Gdy dwóch naszych sprzedawców pojawi się w biurze w NYC 2 razy w miesiącu, będzie to kosztować Polska spółkę około 2000 USD. Inne wydatki, które będą związane z posiadaniem biura w Nowym Jorku to:

  • Koszt remontu i przeróbek biura,
  • Wyższe wynagrodzenie wymagane przez pracowników w NYC plus,
  • Wymóg kaucji za wynajem, którą będzie żądać wynajmujący, jeżeli firma wynajmująca biuro w USA nie posiada historii kredytowej w USA (wymagana kaucja może być równa rocznemu czynszowi)

  Reasumując: wstępny koszt wynajmu i utrzymania 100-metrowego biura w NYC, w którym od czasu do czasu pojawia się  sprzedawcy pracujący na terenie USA to 89,000 dolarów rocznie plus roczny koszt związany z zatrudnieniem pracownika w Nowo Jorskim biurze firmy z Polski.

  Jeżeli Twoja firma jest ciągle zainteresowana wynajmem biura w NYC,  sprawdź link z ofertami wynajmu biur lub powierzchni handlowej w NYC https://www.squarefoot.com/ny/new-york]

  Biuro na przedmieściach lub biuro wirtualne w USA

  Rozważmy dwie praktyczniejsze opcje dla europejskiej firmy, która chce posiadać fizyczną lokalizację, biuro spółki na terenie USA, ale nie posiada jeszcze dużego dochodu z rynku amerykańskiego lub realnego budżetu potrzebnego na wynajem i utrzymanie biura w NYC. Jeżeli spółka spoza USA ma bardzo ważny powód, by założyć biuro w Nowym Jorku, a jej budżet pozwala na taki wydatek, to biuro firmy w Nowym Jorku jest na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem, swego rodzaju inwestycją. Jednak w większości przypadków firma z Polski dopiero wchodząca na rynek amerykański powinna rozważyć wynajem biura na przedmieściach Nowego Jorku- w stanie New Jersey. Dlaczego? Jedną z ważniejszych przyczyn to drastycznie niższy koszt prowadzenia działalności gospodarczej w USA. Koszt wynajmu biura na przedmieściach NYC jest zależny jest od lokalizacji, rozmiaru biura, klasy budynku, itp. Pokój biurowy do pracy dla 2-3 pracowników można wynająć w stanie New Jersey za około 1200 USD miesięcznie.

  Biuro wirtualne spółki w USA

  Polska spółka nieposiadająca jeszcze pracowników w USA może rozpocząć „fizyczną” działalność gospodarcza na terenie Stanów Zjednoczonych poprzez otwarcie wirtualnej lokalizacji spółki w Nowym Jorku lub na jego przedmieściach. W ten sposób spółka będzie mogła używać wirtualnego adresu do otrzymywania korespondencji biznesowej, celów marketingowych, itp.. Proszę pamiętać, iż w przypadku gdy polska spółka planuje otwarcie amerykańskiego konta bankowego, otrzymywanie płatności od amerykańskich kontrahentów lub ze sprzedaży przez Amazon.com, adres wirtualny firmy w Stanach Zjednoczonych najczęściej nie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Dowiedz się więcej o wymogach praktycznych związanych z otwarciem konta bankowego firmy w USA pod tym linkiem konto bankowe w USA.

  Jeżeli jesteś gotowy wynająć wirtualny adres firmy w USA może to zrobić na przykład używając serwisu www.regus.com lub skorzystać z mojej oferty otwarcia wirtualnego biura w USA klikając na link: wynajem wirtualnego biura w NYC. Jeżeli potrzebujesz pomoc przy znalezieniu i wynajmie biura w USA, skontaktuj się z firma Ecomten.